דילוג לתוכן העיקרי

ספר | תורת הקורבנות: מחוות של בשר ורוח

תורת הקרבנות
להעמיק בעולם הקרבנות

ספר חדש לפרופסור יונתן גרוסמן - 'תורת הקרבנות: מחוות של בשר ורוח'. הספר מבוסס על שיעורים שהעביר פרופסור גרוסמן בבמות שונות, ונערכו לסדרת שיעורים בבית המדרש הוירטואלי של הישיבה. לשמחתנו כעת פורסמו השיעורים בספר ואנו מזמינים אתכם להעמיק בעולם הקרבנות לצד פרופסור גרוסמן.

קישור להזמנת הספר>>

For purchase in the United States>>

מן המבוא:

"אין זה סוד שספר ויקרא ובמיוחד חטיבת הקורבנות הפותחת אותו — מרתיע רבים. לומדים נמנעים מלצלול לעומקם של כתובים אלו, ובין שלל הסיבות לכך, העיקרית שבהן היא אופייה של חטיבה זו, שנשענת כולה על פרטי דינים שנראים במבט ראשון טכניים ותו לא.

ההתמודדות עם האתגר, וההתגברות על רתיעה מפני פרטי דינים, שקשה לעיתים לכלול תחת סקירה רחבה אחת, הן עיקר מגמתו של ספר זה. לאורך ניתוח הפסוקים אבקש להציע שמה שנראה במבט ראשון כפירוט הלכתי־טכני הינו שיקוף או ייצוג של שאלות מהותיות הנוגעות בתודעה הדתית שמלווה את האדם שמביא קורבן לקונו. ההבדלים ההלכתיים הם חלון הצצה שדרכו ניתן לעמוד על אופיו של הקורבן ועל מהותו, ועל נתיבים מגוונים שהאדם הבא אל המשכן מוזמן ללכת בהם.

המסתורין שאופף את עולם הקדושה נחשף קמעה בעולם הקורבנות, על ידי סלילת שבילים למבקשים לעמוד מול ה', בהימצאם בתודעות דתיות מתחלפות — ברגשות אשם מזה, ובשאיפה לדבקות מזה."

תא שמע – נודה לכם אם תשלחו משוב על שיעור זה (המלצות, הערות ושאלות)