דילוג לתוכן העיקרי

ספר | לעולם יהא אדם - תורות שבעל פה

 

Image
לעולם יהא אדם

ספר חדש בעריכת הרב יאיר שטדלר וקותי גלעד (בוגרי מחזור ל"ג)

מחיר מיוחד לרגל ההשקה 60 ש"ח. החל מהספר השני והלאה 50 ש"ח. להזמנות >>

"אין לי שום פטנט. אין לי שום תשובה. כל החיים יש בעיות וצריך ללמוד לחיות עם בעיות. ביום הראשון שבאו תלמידים לישיבה אמרתי להם: 'חבר'ה, מי שמחפש תשובה לכל שאלה – שיחפש מקום אחר'. במיוחד אני, שעברתי את השואה, אני לא יכול להגיד שלכל שאלה יש תשובה" (פסקה קטו).

הרב יהודה עמיטל היה ראש ישיבה לאלפי תלמידים ומנהיג ציבור שהתבלט בין רבני הציונות הדתית כקול ייחודי, אמיץ וצלול. כמי שינק ממסורת הקהילות של הדורות הקודמים, שרד את השואה, עלה לישראל ופעל בה עד שנות האלפיים, תורתו נטועה במפגש שבין הלב היהודי השורשי לבין המציאות הישראלית המודרנית.

לעולם יהא אדם הוא ספר תורות ואמרות של הרב עמיטל שנמסרו בעל-פה בהזדמנויות שונות. הספר מאפשר מפגש עם דמותו האותנטית של הרב, המתאפיינת בבקיאות וברוחב ידיעה בחדרי התורה, באמונה פשוטה ועמוקה, באהבת אדם, בכנות נדירה ובהומור.

לעולם יהא אדם מציע תורה שלמה המבססת את העולם הרוחני בימינו על יסודות של כנות, של אחריות ואכפתיות, של התמודדות ופתיחות מחשבה, ועל יסוד ביטחון ואמונה בבורא עולם.

בימים שבהם יש תחושה שהשסעים בחברה הישראלית הולכים ומעמיקים, והרוח הישראלית נמצאת במשבר, בולטת דמותו של הרב יהודה עמיטל זצ״ל כאיש של חיבורים, רוחב דעת וראיה למרחוק. 

בספר זה לוקטו תורותיו, השקפותיו ועיקרי משנתו מתוך עשרות רבות של שיעורים ושיחות שמסר כראש ישיבה; מסוגיות של אמונה אישית ועד סוגיות שעל סדר היום הציבורי. כל אלה בשילוב סיפורים מחייו של הרב כפי שסיפר בהזדמנויות שונות, המובאים בספר בעריכה השומרת על ניגון הדיבור והסגנון הכן והקצר של הרב, הופכים ספר זה לחוויה מרעננת, לבשורה דחופה ולמסמך ייחודי.

 

File

תא שמע – נודה לכם אם תשלחו משוב על שיעור זה (המלצות, הערות ושאלות)