דילוג לתוכן העיקרי

ספר | העולה בהר: הרב אהרן ליכטנשטיין

מרצים אורחים
02.06.2022
העולה בהר - הרב אהרן ליכטנשטיין
מסדרת "גדולי האומה לילדי ישראל"

אנו נרגשים לבשר על הוצאת הספר החדש - העולה בהר, מאת נועם ושירה ונגרובר, איורים: שמולי לנדסמן

העולה בהר הוא הספר העשרים ואחד בסדרת הספרים המצליחה "גדולי האומה לילדי ישראל" – דמויות המופת שהאירו את דרכו של עם ישראל בדורות האחרונים.
הרב אהרן ליכטנשטיין היה תלמיד חכם השקוע כל־כולו בלימוד ובעמל התורה. למרות הנוחות ומעמדו הרם באמריקה, הלך הרב אהרן אחרי חזונו ועלה לארץ ישראל, כדי להפריח בה את עולם התורה. הוא מסר את נפשו למען לימוד התורה בישיבת הר עציון, השוכנת בגוש עציון, ועמד בראשה – לצד הרב יהודה עמיטל. גאונותו בתורה, מידותיו האציליות ורוחב דעתו העמידו לו תלמידים הרבה.
מה עשה הילד אהרן בסכום הכסף הנכבד שהצליח לאסוף בעמל רב? על איזה רעיון מוזר הציעו הידידים לרב ליכטנשטיין לוותר? באיזה תנאי הסכים הרב אהרן לכהן כראש ישיבה? מדוע יצא הרב מביתו בעיצומה של מלחמה, בשעה שכל האזרחים הסתגרו בבתיהם? מה עשה הרב ליכטנשטיין כשסיים ללמד את הסוגיה שתי דקות לפני סיום השיעור? למי התקשר הרב דקות ספורות לפני כניסת היום הקדוש, יום הכיפורים? וכיצד הצליח הרב ליכטנשטיין להפתיע משפחה עצובה בחג, שלושה בחורים שסעדו בחדר האוכל של הישיבה וחיילים לוחמים בחזית בלבנון?
עשרים וארבעה סיפורים, מעובדים היטב ומאוירים בחן, יפגישו אתכם עם דמויות מופלאות ומרתקות שיאירו את עולמכם ואת עולמם של ילדיכם למשך שנים רבות.

להזמנות >>
 

תא שמע – נודה לכם אם תשלחו משוב על שיעור זה (המלצות, הערות ושאלות)